Sdílená úložiště

Můžete sdílet soubory nebo i celé složky se soubory. Sdílení může probíhat se studenty, ostatními učiteli, mezi vašimi přístroji (tablet, pracovní notebook, domácí počítač) nebo třeba s rodinou.

Charakteristika:

Můžete sdílet řádově jednotky GB (gigabajtů). Pro každý soubor či složku lze nastavit sdílení s jinými lidmi. Lze takto mít na pracovní ploše notebooku složku se stejným obsahem, jako na vašem tabletu. Nebo můžete sdílet studijní materiály se studenty. Stačí ke sdílené složce vložit emaily studentů a ti již budou mít k dispozici vše, co do dané složky kdykoliv vložíte. Lze také jednoduše vložit na toto sdílené úložiště vložit soubor (například soubor s fotkama) a třeba přátelům posílat jenom odkaz, diky kterému si daný soubor mohou stáhnout.

Jak již bylo řečeno, tohoto sdíleného úložiště lze využít jak na tabletech nebo smartphonech, tak na noteboocích. Ke svým souborům na sdíleném úložišti se dostanete také pomocí prohlížeče.

Jak na to:

Tip 1: Využití služby DropBox. Registrace možná na adrese https://www.dropbox.com/. Po registraci je možné stáhnout si aplikaci do počítače. Aplikace je dostupná i na Google play. Maximální kapacita disku zdarma je zhruba 2GB.

 

Tip 2: Využití služby společnosti Google s názvem Google Drive. Zřízení služby možné na adrese https://www.google.com/drive/. Alikace dostupná i na Google play. Kapacita disku zdarma je 15GB.

 

Tip 3: Využití služby společnosti Microsoft s názvem OneDrive. Podrobný popis registrace i použití pro notebooky i tablety s operačním systémem Windows dostupné na adrese http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/getting-started-onedrive-tutorial (vše v češtině).

 


Tip 4: Pokud se vám nechce nikde registrovat nebo si instalovat žádné aplikace a prostě potřebujete předat někomu určitý soubor máte možnost využít Leteckou poštu (http://leteckaposta.cz/). Soubor nahrajete na stránky a získáte unikátní adresu na tento soubor. Soubor si můžou stáhnout jenom ti, kteří budou mít tento odkaz. Ale pozor, lze nahrávat pouze soubory o maximální velikosti 161MB a po uplynutí 33 dní bude tento soubor ze serveru Letecká pošta smazán.

 

Tip 5: Další možností podobnou Letecké poště je server http://uloz.to/. Zde je možnost (ale ne nutnost) se zaregistrovat a mít tak nad nahranými soubory lepší přehled. Vaše nahrané soubory dále mohou být tajné (bez odkazu, který máte k dispozici a můžete jej komukoliv poslat nelze stáhnout) nebo veřejné (vaše soubory lze vyhledat na serveru uloz.to, takže si je může stáhnout každý).