Matematika pro prvňáky

 

Charakteristika: Aplikace je dostupná zdarma. Je vhodná pro tablety s Androidem i iPady s iOS.

Vhodné pro počtáře – začátečníky. Zábavnou formou děti učí rozpoznávat čísla, počítat předměty, sčítání až do dvaceti, porovnání velikosti čísel a pohyb na číselné ose. Průvodcem celé aplikace je pes Archi a kočka Meda, kteří se radují z každého správného výsledku a povzbuzují žáky při neúspěchu. Má celkem devět oblastí.

1) Počítání do pěti – žák zjišťuje, kolik předmětů je v ohrádce (do pěti). Uvedené číslo se přetáhne do čtverečku pod předměty.

2) Doplňování do pěti – žák do ohrádky doplňuje tolik předmětů, kolik se po něm požaduje.

3) Počítání do deseti – žák zjišťuje, kolik předmětů je v ohrádce (do deseti). Uvedené číslo se přetáhne do čtverečku pod předměty.

4) Sčítání – žák sčítá různé předměty. Přetažením čísla do políčka výsledku se mu ukáže, zda odpověděl správně.

5) Přičítání – V ohrádce má být tolik předmětů kolik je výsledek příkladu. Žák doplňuje nejprve správný počet přetažením předmětů do ohrádky a výsledné číslo přetáhne do políčka výsledku.

6) Příklady – Zde bude žák sčítat různé předměty. Do ohrádky si přesune takové množství různých předmětů, kolik jich vidí v příkladu. Jakmile bude mít v ohrádce správný počet, přetáhne číslo do políčka výsledku a pes Archi mu ukáže, jestli počítal správně.

7) Houpačka – Na každou stranu houpačky dá žák tolik předmětů, kolik jich ukazuje pes Archi. Je třeba si všímat znamének mezi čísly, které se tam objeví.

8) Pexeso – Žák musí najít karty, které k sobě patří a odkrýt tak obrázek zvířátka.

9) Počítání do dvaceti – Jedná se o náročnější cvičení, kde žáku bude pomáhat vyřešit příklad číselná osa. Prstem si označí příklad na ose a pak jen přetáhne výsledek do příkladu.

Jak na to: stáhněte si aplikaci na svém tabletu jak pro Android tak pro iOS na stránkách aplikace.