Abeceda

Charakteristika: Aplikace je dostupná zdarma. Je vhodná pro tablety s Androidem i iPady s iOS.

Zábavnou formou se žáci naučí abecedu a procvičí si jednotlivá písmena v celých slovech. Jedná se o osm her pro procvičení abecedy a tvoření slov z písmen. Výborný je hlasový doprovod jednotlivých her.

1) Abeceda – žáci se naučí listovat abecedou, poznávat tvary na názvy písmen. Pro zjednodušení jsou vynechány některé znaky s diakritikou.

2) Velká písmena – žák se naučí velká písmena spolu se slovem, které písmenem začíná. Slovo je uvedeno velkým písmenem pod obrázkem, ale propojeno s více symboly, aby se nenaučilo spojovat písmeno a symbol.

3) Malá písmena – žák se naučí malá písmena spolu se slovem, které písmenem začíná, viz bod 2)

4) Najdi kartičku – žák ukazuje na obrázek, který začíná na konkrétní písmenko. Musí si správně vybrat ze tří možností. Program sám pojmenuje jednotlivé obrázky pro zjednodušení. Nabízí se více variant cvičení.

5) Tvoření slov – obrázek je schovaný pod políčky. Žák otáčí jednotlivé kartičky s písmenky a vytvoří celé slovo, pak se objeví i obrázek, který vyjadřuje sestavené slovo.

6) Písmena ve slově – žák hledá ve slově konkrétní písmenko. Např. P ve slově KAPR. Sbírá za správnou odpověď hvězdičky a za 8 hvězdiček dostane odměnu ve formě obrázku.

7) Pexeso – žák spojuje kartičku s písmenem s kartičkou se slovem, které na písmeno začíná.

8) Najdi poslední písmeno – žák zjišťuje, které písmeno je poslední ve slově. Má na výběr ze tří možností.

Jak na to: stáhněte si aplikaci na svém tabletu pro Android pomocí Google Play nebo pomocí App Store u iOS.