Aplikace pro lidské tělo

Charakteristika: Aplikace jsou dostupné zdarma, bude vyžadovat vytvoření účtu. Je vhodná pro iOS.

Aplikací je několik, které spadají pod jednu společnost Orca Health. U všech aplikací se jedná o interaktivní anatomický modely části těla (v 3D), kde si prohlédnete zdravou variantu, možné nemoci a úrazy a jejich náprava. Všechny aplikace mají anglický popis, ale jako alternativa se dá použít v každém ročníku. Výhodou jsou jednotlivé popisky a body a možnost vybrat si pouze určité části nebo vrstvy. Naleznete zde spoustu obrázků a krátkých videí, které vše detailně popisují.

Aplikace Foot Decide – zaměřuje se na chodidlo, jeho rotaci, pohyb a došlap. Přehledně vidíte části chodidla v rotaci 360° nebo jednotlivé vrstvy od kůže po kost. Zde uvidíte i rentgenové snímky, formy poranění a ošetření. Krásně zde žáci uvidí jednotlivé části chodidla.

Aplikace Eye Decide – žák uvidí detailní části oka na povrchu u uvnitř oka, zobrazují se jednotlivé vrstvy včetně svalů, cévek a výplně oka. Prohlédnout si můžete vady i onemocnění oka, sami uvidíte, jak takové člověk vidí. Opět je ukázáno, jak se tyto vady napravují.

Aplikace Dental Decide – je zaměřena na anatomii ústní dutiny. žák si prohlédne zdravý chrup z různých pohledů. Následně se objevují varianty onemocnění a jejich náprava. Jsou zde i varianty běžné úpravy hygieny, např. odstranění zubního kamene. V závěru můžete vidět i totální náhradu chrupu.

Aplikace Heart Decide – prohlédnete si 3D model pracujícího srdce, nejdříve na povrchu, následně vrstvy srdce. Jsou příklady nejen nemocí a vad srdce a jejich náprava, ale i akutní srdeční příhody. Vše je ukázáno velmi detailně.

Další aplikace stejného vzhledu jsou Knee Decide (koleno), Shoulder Decide (rameno), Hand Decide (ruka), Hip Decide (bok, kyčel), Spine Decide (páteř) a ENT Decide (dýchání).

Eye decide Dental Decide

Jak na to: stáhněte si aplikaci na svém iPadu v App Store.