Slepá anatomie

Charakteristika: Aplikace je zdarma. Je vlastně internetovou stránkou, tzn., že s ní můžete pracovat na všech zařízeních.

Jak už naznačuje název, aplikace slouží v podstatě jako slepá mapa lidského těla a žák má za úkol rozeznávat jednotlivé části, které jsou označeny. Jsou zde zahrnuty všechny soustavy – dýchací, nervová, krycí, oběhová, opěrná, pohlavní, pohybová, smyslová, trávící a vylučovací. Pokud se přihlásíte pod Facebook nebo Google účtem, bude si aplikace pamatovat vaše znalosti a může vám zaznamenávat skóre. Po volbě dané soustavy se zobrazí nákres části těla a název oblasti, kterou procvičujete. Dole najdete otázku a možnost si zvolit z několika pojmů. Nebo naopak máte pojem, který máte vyznačit na přiloženém obrázku. Takto si procvičíte většinu pojmů z anatomie. Výhodou je, že pokud se netrefíte, tak vám aplikace nejen ukáže a zaznačí správnou odpověď, ale zároveň pojmenuje oblast nebo nákres pravým jménem, tím pádem si můžete zapamatovat i část, která nebyla požadována.

Tip: Pokud jsou pro vás jednotlivé části nudné, zvolte si procvičování celého člověka a procvičíte nahodile anatomii celého lidského těla.

slepá anatomie

Jak na to: navštivte stránky www.slepaanatomie.cz