Připojení tabletu k projektoru.

Nevíte jak připojit svůj tablet k projektoru? Nejste si jisti, zda je to vůbec možné? V tomto článku rozeberu několik možností.

Zde se možnosti liší od používaného operačního systému na tabletu.

Prvně se podíváme, jak to chodí u produktů firmy Apple. Jablíčkáři mají totiž řešení jednoduché, nazývá se AppleTV https://www.apple.com/cz/appletv/. Malá krabička (23 x 98 x 98mm) AppleTV se připojí k projektoru pomocí HDMI kabelu (pokud máte projektor s jiným konektorem, je potřeba redukce). Dále již Macem (Apple notebook) nebo iPadem máte možnost sdílet například svou obrazovku na projektoru. Cena AppleTV od 2699kč.

 

Pokud však disponujete tabletem s jiným operačním systémem (Android, Microsoft atd), žádné takto elegantní řešení zatím není. Proto dále rozebírám několik možností, kde však každá má nějakou nedokonalost.

Tip 1: Připojení kabelem

Mnohé tablety již disponují konektorem pro HDMI kabel, takže stačí toto propojit s projektorem. Pokud však na tabletu máte jenom microUSB máte existuje možnost zakoupení redukce microUSB -> HDMI (heureka).

Nevýhodou toho řešení je potřeba táhnout kabel k tabletu a tím i zrušení mobility tabletu.

 

Tip 2: Připojení s pomocí počítače (notebooku)

Za prvé se notebook nebo počítač připojí k projektoru. Dále je potřeba mít obě zařízení (tablet a notebook) připojené k internetu. Takže například notebook i tablet připojíme do wi-fi nebo notebook můžeme připojit k internetu kabelem. (Pro zdatnější: na notebooku lze vytvořit wi-fi a tabletem se tak připojit na wifi poskytovanou notebookem.) Posledním krokem je využití správného programu pro sdílená obrazovky tabletu s notebookem. Příkladem může být aplkace TeamViewer, kterou podrobněji popisuji v článku zde.

Nevýhoda je zřejmá a to potřeba notebooku nebo počítače.

 

Tip 3: Google Chromecast

Malá věcička nazývaná Google Chromecast (heureka) lze koupit od 1099kč. Pomocí HDMI konektoru připojíte Chromecast k projektoru a dále již s využitím wi-fi se připojíte k chromecastu tabletem nebo i jiným zařízením. Google Chromecast dovede na projektoru pouštět videa s online úložišť (youtube apod.) nebo přehrávání hudby.

Nevýhoda je, že přenášet pracovní plochu lze jen z některých zařízení (oficiálně Google zařízení). V ČR je zatím velice omezené použití.

 

Tip 4: Tronsmart T1000 Mirror2TV

Blýská se ale na lepší časy a tak k dostání je zařízení s tímto dlouhým názvem. V Česku ho ale v obchodech ještě nehledejte, zatím jedině na Amazonu (http://www.amazon.com/Tronsmart-T1000-Mirror2TV-Wireless-Compatible/dp/B00H2D3N0M). Toto zařízení by mělo fungovat podobně jako Google Chromecast s tím rozdílem, že sdílení plochy bude již možné na všech zařízeních. Cena 24.99$ (576kč).

Nevýhoda: v ČR ještě není rozšířené a chybí tak podpora aplikací.

 

 

Vysvětlivky:

HDMI (wikipedie)

 

 

 

microUSB (wikipedie) na obrázku se jedná o ten vlevo